market
Featured model: Charlize Theron
picture
GÖRÜNTÜ & SES & IŞIK SİSTEMLERİ

Genel seslendirme ve müzik yayın sistemleri

Bir binanın tamamına müzik yayını ve anons yapmak için kullanılan sistemlerdir. Sistem tek bir kanal müzik yayını yapabileceği gibi 60 kanala kadar çıkabilmektedir. Sisteme entegre edilecek Acil Anons Sistemi sayesinde kullanıcılar müzik dinlemese bile sistemi açıp acil durumlarda insanları yönlendirip binanın tahliyesini hızlandırabilirler. Sistem Müzik kaynakları, hoparlör, Kanal kontrol modülleri, ses Ayar modülleri, amplifikatör ile acil anons ünitelerinden oluşmaktadır. Okul hastane alışveriş merkezi gibi birçok alanda kullanılmaktadır.


Görüntü Sistemleri

Sinema, Tiyatro ve konferans salonlarında görsel sunum uygulamalarında kullanılmaktadır. Kullanılan alan ve ortama bağlı olarak değişken yapı ve özelliklerde cihazlar tercih edilmelidir. Doğru projelendirilmiş bir sistemde görsel sunum pozitif etki yaratmaktadır.


Sahne Işık sistemleri

Sahneyi gören yerlere yerleştirilen ışıkların kısılıp açılması sayesinde sahnenin kullanımına göre aydınlatılmasını sağlayan sistemlerdir. Sistemde kullanılan ışıklar kullanım alanına göre çok farklı olabilirler. Hareketli, sabit, renkli, tek renk, nokta ve dağınık gibi birçok model bulunmaktadır. Tiyatro, konuşma, konferans veya konser gibi kullanım şekline göre ışıklar seçilmektedir. Bu sisteme ek olarak sis makinası, görsel lazer efekt sağlayıcı cihazları ile sahneye farklı bir hava kazandırılabilir. Sahnenin kullanım amacına göre göze hitap edebilmesi ve seyircinin dikkatinin çekilmesi amacı ile kullanılan sistemin projelendirilmesi profesyonel ekiplerce yapılmalıdır.


Konferans sistemleri

Başkan ve delege ünitelerinden oluşan sistemin konferans ve toplantı gibi organizasyonlarda kullanıcıların kendilerini yormadan rahatlıkla seslerini duyurmalarını sağlayan sistemlerdir.
Sistem başkana ayrıcalıklı özellikler sunar. Başkan istediği anda delegelerin mikrofonlarını iptal edip kendisi konuşmaya başlayabilir. Delegeler ise başkan müdahale etmediği sürece düğmeye basarak konuşabilir ve hoparlörlerden seslerini duyurabilirler.
Konferans sistemleri 1 başkan ve istenilen sayıda delege ünitesinden oluşur. Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda projelendirilmelidir.


Simultane (tercüme ) sistemleri

Sistem, salonda konuşma yapan konuşmacının tercüme odasındaki tercümanlar aracılığı ile başka dillere çevrilebilen, başka bir dile çevrilen konuşmanın dinleyicilere kulaklık yolu ile iletilen bir sistemdir. Sistem 1 kanaldan istenildiği kanala kadar yayın yapabilir. Salona yerleştirilen kablosuz vericiler sayesinde, salonun her yerinde kablosuz kulaklıklar ile tercümanların çevirisi dinlenebilir.