market
Featured model: Charlize Theron
picture
KONTROL SİSTEMLERİ

PDKS - Personel devam kontrol sistemleri

Personel devam kontrol sistemleri (PDKS) ; personel kimlik kartları- parmak izi- yüz tanıma gibi bilgileri kullanarak belirli yerlere yerleştirilwn okuyucu üniteler aracılığı ile, işletmelerde personele giriş – çıkış saatlarinin dijital ortamda kaydedielerek hataya ve unutmaya yer vermeden personelin belirli bir dönem içerisinde kaç gün ya da kaç saat çalıştığını, izin geç gelme, erken gelme, erken gitme ve gelmemem gibi kayıp zamanlarını belirleyen, verimliliğin anahtarı olan çağdaş sistemlerdir.PDKS, bordroya esas puantajın ve devam kontrole ilişkin çek çeşitli raporların elde edilmesini sağlar. İnsan faktöründen kaynaklana hataları en aza indirir.


El ile hesaplama yapan işletmelerde kayıp zaman ve insan hatası faktörlerinden dolayı işletmelerin ekonomilerine verilen zararın önüne geçmesinin yanı sıra, İşletmeye Disiplin ve ve çağdaşlık getirmektedir.


Personel maliyetlerini ve personel çalışma saatlerini kontrol edebilen bir işletme, rekabetin çok yoğun yaşandığı pazarlarda daha etkili olabilme şansı bulmaktadırlar.


Geçiş kontrol sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri bir kişiye ya da gruba, belli bir yere girişi kontrol altında tutma ve sınırlandırma imkânı verir. Geçiş kontrol sistemlerinde kontrol noktası bir kapı, turnike, asansör, otopark girişi ya da geçişin sınırlandığı ve bariyerle belirtilmiş herhangi bir yer olabilir. Geçiş kontrol sistemleri yaygın olarak binaların girişlerinde ve kapılarında kullanılır.


Geçiş kontrol sistemleri iş dünyasında gitgide daha da popüler olmaktadır. Şirketler ve çeşitli kuruluşlar hem iş yeri güvenliğini sağlamanın hem de hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağladığı verileri korumanın önemi üzerinde daha da durmaktadırlar.


Geçiş kontrol sistemleri basitçe şifre girerek giriş yapılmasından biyometrik okuyuculara kadar farklı sistemlerin yer aldığı bir alandır. Güvenlik girişi basit bir kapı okuyucusundan, karmaşık bir network ağına kadar birçok farklı yöntemle kontrol edilebilir.


Bariyer Sistemleri

Otomatik bariyer sistemleri, personel devam kontrol sistemleri ile paralel olarak kullanılabilen, elektrik motorlu, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen kollu bariyer, Hidrolik sistemli mantar bariyer, Road Blocker (yol kesici)  bariyer sistemleridir. Çeşitli alanlarda araç ya da personel giriş çıkışlarını kontrol altına almak, bina girişlerinde kontrol noktası oluşturmak, araç parkını engellemek amacıyla kullanılan otomatik bariyer sistemleri günlük hayatımızda en sık olarak otopark girişlerinde otomatik kollu otopark bariyer sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda yüksek güvenlik gerektiren kurumlarda hava alanlarında, askeri ve polis noktalarında yol giriş çıkışını kontrol etmek amacı ile kullanılmaktadır.


Alışveriş merkezi, site girişleri, fabrika ve sanayi tesisleri kapıları, otopark ve otoyol ödeme noktaları, havaalanları…nerede kullanılırsa kullanılsın otomatik bariyer sistemleri personel devam kontrol ve güvenlik sistemleri için en gerekli ürünlerden biridir. Her sistemle kolayca entegre edilen bariyerler, özellikle araçların kontrolü açısından kullanımı kolay, verilerin otomatik olarak tespit ve kayıt edildiği, güvenlik açıklarının en aza indirilmesi açısından en gerekli sistemlerin başında gelmektedir.